News -> SSS Drift Cup 5th Round

In less than two weeks from now, there will be 5th round of the SSS Drift Cup in Zgierz Pomorski near Koszalin. Dunno how u guys, but for me its a must be :P I was asked to advertise a little, so here we go:

There are only 2 more rounds of this championship and I was only at the 3rd round ( I was workin on 4th and the previos ones were abandoned due to the money problem LOL … ). I’ve got a great time helping Ping in commentatory as well as hitch-hiking at around 1 a.m. coz everyone already left for hotel LOL! … Not great being in the middle of big forest in complete darkness, believe me haha xD Good times ( maybe not lol ) ;) So this time I will probably work as a foto dude ( in other words- expect like 3 big posts or so hehe ). But its not settled yet. So, enough talkin. Here is stuff in Polish language only, just to promote it in our country.  If it is possible for u to be there, BE THERE!

Ah and dont forget- 21/22th August Zgierz Pomorski near Koszalin!

Odrzutowe emocje w Zegrzu Pomorskim – sport, tuning i tysiące koni mechanicznych!

Weekend 21-22 sierpnia na lotnisku w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina będzie wspaniałym świętem motoryzacji – odbędzie się tam piąta z sześciu zaplanowanych na ten sezon wielkich imprez motoryzacyjnych Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego.

Wydarzenie połączy aż trzy niesamowicie widowiskowe i emocjonujące dyscypliny sportu motorowego – wyścigi na jedną czwartą mili, pokazy moto stuntu (kaskaderskiej jazdy na motocyklu) oraz drifting, czyli przejazdy  obfitującego w zakręty toru za pomocą kontrolowanych poślizgów. Nowa seria zawodów okazała się hitem sezonu! Wystąpią najlepsi Polscy zawodnicy, swój przyjazd zapowiedziały także ekipy zagraniczne – między innymi z Francji, Szwecji, Litwy, a także Białoruski zawodnik, startujący klasyczną amerykańską półciężarówką – Chevroletem z roku 1947, z silnikiem o mocy… 1000 koni mechanicznych!.

Imprezę uświetni Fire Show, czyli pokazowe przejazdy samochodu z napędem odrzutowym! Maszynę „Predator”, z silnikiem niczym nie różniącym się od tych spotykanych w wojskowych samolotach myśliwskich, poprowadzi jej konstruktor – Francuz Donald Pottier.

Sobotnie emocje motoryzacyjne podgrzeje wieczorny niesamowity show taneczny z ogniem na scenie. Imprezę rozkręcą świetni DJe (m.in. DJ Vivka i DJ Maureen), a całość ubarwią efektowne przejazdy „Predatora” po zachodzie słońca.

Samochody o mocy ponad 1000 koni mechanicznych, przyspieszające w 2 sekundy do „setki”, wspaniałe motocykle, piękne dziewczyny oraz moc atrakcji dla widzów – to wszystko już 21-22 sierpnia na lotnisku w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina!

DODATKOWE INFORMACJE

Jedna impreza – trzy konkurencje!

1. Jedna czwarta mili

Już od siedmiu lat wyścigi na jedną czwartą mili (402 m) elektryzują fanów najszybszych samochodów i motocykli w Polsce. Walka o puchary serii Gecko Cup toczy się w trzech kategoriach – Moto, Drag oraz Street. Kategoria Drag zarezerwowana jest dla profesjonalistów. Ich samochodów nie uświadczymy na ulicy. Są to niejednokrotnie maszyny, pod których maskami drzemią silniki o mocach przekraczających 1000 koni mechanicznych. Bolidy startujące na lotnisku w Kamieniu Śląskim są owocem wielomiesięcznych przygotowań do występów na torze. Swój udział zapowiedziały także zagraniczne ekipy, które zapewne – wzorem ubiegłych sezonów – wysoko postawią poprzeczkę swoim rywalom z Polski.

W kategorii Street zmagają się mocne maszyny, które są dopuszczone do ruchu drogowego. Przewidziano dla nich walkę o tytuł króla ulic – King of Street. Uczestnikiem rywalizacji w tej kategorii może być każdy posiadacz prawa jazdy i sprawnego samochodu.

Wyścigi na jedną czwartą mili wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych. W latach 70. popularne stały się tam samochodowe wyścigi uliczne „od przecznicy do przecznicy” – typowa architektura miast USA to główne aleje z przecznicami odległymi od siebie o 1/4 mili (ok. 402 metry). Wkrótce przedsiębiorczy Amerykanie obrócili tę nie do końca legalną rozrywkę w oficjalną i – co najważniejsze – dochodową dyscyplinę sportu. Obecnie znajduje się tam kilkanaście profesjonalnych torów z pełną infrastrukturą oraz trybunami dla tysięcy widzów, a wyłączne prawa do narodowych mistrzostw posiada asocjacja NHRA – wyścigowy odpowiednik NBA czy NHL.

2. Absolutna nowość na imprezach SSSu – SSS Drift Cup!

Drifting to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu motorowego, polegająca na przejeździe obfitującego w zakręty toru za pomocą kontrolowanych poślizgów. Sędziowie oceniają przede wszystkim styl, precyzję oraz widowiskowość przejazdu. W zawodach udział biorą najlepsi polscy drifterzy, a ich umiejętności ocenia zagraniczny skład sędziowski. Choć dyscyplina ta jest już znana w Polsce, tym razem została przedstawiona publiczności w profesjonalnej, niespotykanej dotąd oprawie – trybuny, telebim oraz komputerowy pomiar parametrów jazdy to atuty SSS Drift Cup!

Pierwsza profesjonalna liga driftingowa powstała w Japonii, obecnie jej edycje odbywają się również w Wielkiej Brytanii, Malezji, Stanach Zjednoczonych i Australii.

3. Po raz pierwszy w tym sezonie – SSS Moto Stunt Cup!

Moto Stunt to dyscyplina, która udowadnia, że na motocyklu można zrobić wszystko – nawet to, co z pozoru nie jest możliwe! Słynne „wheelie”, czyli jazda na jednym kole, to tylko jedna z wielu akrobacji. Stunterzy zaprezentują widzom oraz oceniającym ich sędziom całe mnóstwo unikalnych i zapierających dech w piersiach trików.

Moc atrakcji dla widzów!

–         konkurs na Miss Gecko Cup i Auto Gecko Cup

–         konkursy dla widzów

–         trybuny i realizacja zawodów na telebimach

–         skoki na bungee, widokowe przeloty helikopterem

–         Drift Taxi – emocjonujące przejażdżki z najlepszymi drifterami!

–         wystawcy z branży motoryzacyjnej (i nie tylko) będą prezentować się na wielu stoiskach podczas imprezy

–         gastronomia

–         plac zabaw oraz zajęcia dla dzieci, prowadzone przez profesjonalne
opiekunki – animatorki

–         ścianka wspinaczkowa

–         pole namiotowe z soboty na niedzielę

Gecko Cup charytatywnie – pomagamy innym!

Widzowie chętni do niesienia pomocy potrzebującym będą mogli oddać krew dla regionalnego centrum krwiodawastwa. Będzie można także wziąć udział w charytatywnej licytacji przejazdu najszybszym autem zawodów lub skorzystać z tzw. drift-taxi – płatnej, lecz niesamowicie emocjonującej przejażdżki z drifterem. Wesprzemy w ten sposób osoby dotknięte nowotworami złośliwymi składników krwi.

Po szczegółowe informacje (m.in. harmonogram imprezy, mapa dojazdu, regulaminy) zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego:

www.sss.org.pl

Advertisements

2 Responses to “News -> SSS Drift Cup 5th Round”

 1. Hanna Says:

  próbowałam gdzieś w internecie znaleźć jakis konkterniejszy rozkład jazdy tej imprezy i niestety nie byłam w stanie, dysponujecie może takimi danymi? Jeżeli tak, byłabym baaardzo wdzięczna!

  • Jasne że tak, niżej masz wszystko podane. Pozdrawiam
   HARMONOGRAM ZAWODÓW DLA WIDZÓW:

   Sobota 21.08.2010 (treningi i kwalifikacje):

   11:00 – 17:00 treningi PROFI oraz FAN
   17.00 – do końca. Kwalifikacje do TOP32 PROFI

   Niedziela 22.08.2010 :

   08.30-12.20 Treningi
   12.45- 13:45 Zawody Fan
   14.00 – 14.30 Otwarcie parku maszyn, autograf session.
   14.40- 15.00 Prezentacja zawodników / parada
   15.00 Top 32
   Po zawodach rozdanie nagród dla zawodników i Drift Taxi do ostatniej opony!

   To jeśli chodzi o DRIFT tylko i wyłącznie. Ewentualne info możesz zobaczyć tutaj:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: